Nieuws • Ondernemersvereniging

 

Nieuwe energie in het hart van Kamerik – Cheffrey

Door Els Kwakkenbos

Na een lange periode van leegstand en afwachten waait er een frisse wind door ons dorp. Jeffrey de Vries, een jonge bevlogen chef en ondernemer, is de nieuwe uitbater van de voormalige Herberg/Liefhebber. Hij heeft grote plannen met deze geliefde plek in het dorp. In een uitgebreid gesprek vertelt hij openhartig over zijn achtergrond, zijn liefde voor het vak en zijn visie voor Kamerik.

Van privéchef tot landelijke cateraar
Jeffrey’s culinaire reis begon enkele jaren geleden als privéchef. Vanuit huis kookte hij voor kleine gezelschappen en bijzondere gelegenheden. Al snel bleek dat zijn stijl en kwaliteit aansloegen. Wat begon als een kleinschalig initiatief, groeide uit tot een serieuze cateringonderneming die inmiddels door heel Nederland actief is – en zelfs daarbuiten.
“Als er een budget is en mensen echt iets bijzonders willen, dan maakt afstand niet zoveel uit,” vertelt Jeffrey. Zo verzorgde hij al diners in de Ardennen en zelfs in Zuid-Frankrijk. Zijn keuken laat zich omschrijven als klassiek geschoold met een eigen, creatief mediterraan tintje. Seizoensproducten spelen de hoofdrol, met veel aandacht voor groenten, pure smaken en eerlijke ingrediënten.

De stap naar Kamerik
Door de snelle groei van zijn cateringbedrijf werd de productieruimte in Harmelen te klein. Een artikel in het AD bracht alles in een stroomversnelling. De eigenaar van het pand in Kamerik trok aan de bel en nodigde Jeffrey uit om te komen kijken. Nog geen half jaar later was de beslissing genomen: Jeffrey verhuist met zijn bedrijf volledig naar Kamerik.
Het pand biedt niet alleen meer ruimte voor opslag en voorbereiding van cateringopdrachten, maar voelt ook als een plek met potentie. “Je merkt gewoon dat er hier behoefte is aan nieuwe invulling en gezelligheid,” zegt hij. “Dat voel je meteen.”

Een lunchcafé met karakter
De voormalige snackbar verdwijnt en maakt plaats voor een sfeervol lunchcafé. De focus komt te liggen op kwaliteit, toegankelijkheid en ambacht. De lunchkaart is overzichtelijk en verfijnd van opzet, met gerechten die herkenbaar zijn maar met extra aandacht en vakmanschap worden bereid. Geen overdaad, wel smaak, zorg en duidelijk de signatuur van een professionele chef.
Een bijzondere rol is weggelegd voor zijn moeder, patissier van beroep. Zij verzorgt het gebak: van verfijnde taartjes tot ambachtelijke appeltaarten en bruidstaarten. Daarmee krijgt het lunchcafé een extra persoonlijk en huiselijk karakter.

Het terras: een plek om samen te komen
Een belangrijk onderdeel van de plannen is het terras aan de voorzijde van het pand. Met uitzicht op het dorp, het fietspad en het groen rondom ziet Jeffrey het terras als een echte ontmoetingsplek. Vooral in de zomermaanden verwacht hij hier veel aanloop van fietsers, wandelaars en dorpsgenoten die even willen neerstrijken voor koffie, lunch of een borrel.
Het terras zal aansluiten bij de openingstijden van het lunchcafé, maar bij speciale gelegenheden, zonnige dagen of pop-upavonden kan het ook langer open blijven. “Het terras moet een plek worden waar je graag blijft hangen,” vertelt Jeffrey. “Laagdrempelig, gezellig en met goede kwaliteit. Geen haast, gewoon genieten.”
Hij hoopt daarmee het levendige terrasgevoel van vroeger terug te brengen, iets waar veel Kamerikers warme herinneringen aan hebben.

Meer dan alleen lunch
Hoewel de focus in eerste instantie ligt op lunch (van ongeveer 10.00 tot 16.00 uur), zijn de plannen breder. Het restaurantgedeelte zal ook beschikbaar zijn voor private dining, besloten gezelschappen en speciale gelegenheden. Daarnaast wil Jeffrey regelmatig pop-up dineravonden organiseren, met thema’s zoals een bistro-avond, eventueel gecombineerd met muziek.
“Het wordt geen klassiek restaurant waar je elke avond spontaan kunt aanschuiven,” legt hij uit. “Maar juist die afwisseling en speciale momenten maken het leuk.”

Catering blijft de kern
Ondanks alle plannen in Kamerik blijft catering een belangrijk speerpunt. Vanuit de nieuwe locatie kan Jeffrey efficiënter werken, met meer opslag en betere faciliteiten. Ook blijven online bestellingen mogelijk, zoals borrelboxen, barbecuepakketten en dinerboxen – een concept dat tijdens corona succesvol bleek en nu verder wordt doorontwikkeld.

Samen bouwen aan de toekomst
Voor de lunchroom en toekomstige uitbreiding is Jeffrey op zoek naar personeel: zowel ervaren krachten als jonge, enthousiaste mensen die het vak willen leren. Open sollicitaties zijn welkom via zijn website of per e-mail. info@cheffreyfood.nl, www.cheffreyfood.nl

De opening staat voorlopig gepland in april. De exacte datum is nog afhankelijk van de verbouwing, maar één ding is duidelijk: Kamerik krijgt er een ondernemende chef bij met visie, ervaring en liefde voor ons dorp.

Met zijn plannen brengt Jeffrey niet alleen eten naar Kamerik, maar ook nieuwe reuring, ontmoeting en perspectief. Een plek om samen te komen – precies waar ons dorp zo naar uitkeek.

 
Nieuwe energie in het hart van Kamerik – Cheffrey